چگونه نیازهای بیمه خود را شناسایی کنم ؟
اهمیت خرید بیمه چیست؟
برای چه مدتی بیمه خرید کنم؟
مهمترین بیمه ها چیست؟
چه نوع بیمه ای خرید کنم؟
کدام شرکت بیمه معتبر و یا قیمت مناسب دارد؟
Previous
Next

یکی از مهمترین خدمات

درباره انواع بیمه در کانادا

شرکتهای بیمه در کانادا

قوانین مربوط به پوشش افراد در مناطق و شهرهای مختلف کانادا متفاوت است ، بنابراین در برخی از این مناطق باید سه ماه اقامت داشته باشید تا تحت پوشش خدمات بیمه به صورت رایگان قرار بگیرید. بیمه خصوصی را می توان بلافاصله پس از ورود به کانادا و با پرداخت هزینه ای برای بیمه شده دریافت کرد. به طور کلی ، خدمات شرکتهای بیمه گذار کانادا مشکلات ناشی از حوادث را بسیار کاهش می دهد و از نظر مالی کمک قابل توجه ای برای خانواده های کم درامد است.

بیمه درمانی برای دانشجویان بین المللی

با توجه به رشد بی سابقه دانشجویان بین المللی کانادایی، همه آنها به نوعی باید بیمه درمانی داشته باشند. این کار معمولاً از طریق دانشگاهی که برای تحصیل انتخاب می کنند انجام می شود و بیشتر به استان مورد نظر بستگی دارد. در برخی از استانها ، یک دانشجوی بین المللی ممکن است واجد شرایط بیمه درمانی عمومی نباشد و باید بیمه درمانی خصوصی خریداری کند. بیشترین بیمه درمانی دانشجویان بین المللی 24 ساعته و 7 روز در هفته است و برای دانشجویان بین المللی مفید و مقرون به صرفه می باشد. پوشش این بیمه شامل بستری شدن در بیمارستان و ویزیت پزشک، آمبولانس هوایی، داروهای تجویز شده، اورژانس دندانپزشکی و غیره است. دانشجویان باید قبل از ورود به کانادا بیمه درمانی خود را تعیین کنند زیرا این کار زمان بر است. آنها می توانند از طریق یک شرکت دلخواه خود را بطور جداگانه بیمه کنند.

انواع بیمه ها و حساب های پس انداز

بیمه در کانادا با بهترین روش ممکن

بیمه درمان

1) بیمه های بیماری خاص و بیمه تکمیلی دندان و دارو و غیره. در مورد بیماری های خاص، بیمه شده می تواند کل مبلغ مشخص شده در بیمه نامه را در طول مدت قرارداد دریافت کند. به عنوان مثال باید توجه داشت که هزینه داروهای بیماران قلبی، مغزی و سرطانی (بیماری بحرانی) بسیار زیاد است و مشمول بیمه استان نمی باشد. 2) در مورد بیمه تکمیلی دندانپزشکی و دارویی (بهداشت، دندانپزشکی و دارو)، با خرید این بیمه، بیمه شده می تواند هزینه های سنگین دندانپزشکی، فیزیوتراپی و دارو را تا سقف قرارداد دریافت کند.

پس انداز بازنشستگی

RRSP از جمله حساب های پس انداز برای دوران بازنشستگی است. همه کسانی که در کانادا زندگی می کنند و درآمد دارند، طبق اظهارنامه مالیاتی پایان سال، می توانند 18 درصد از درآمد خود را تا سقف مشخصی که هر سال توسط دولت اعلام می شود، در حساب بازنشستگی قرار دهند و از مزایای آن بهره مند شوند.

بیمه خودرو

خرید وسایل نقلیه مورد علاقه خود در کانادا یکی از مقرون به صرفه ترین مواردی است که به راحتی و بسیار قابل دستیابی است، اما شما باید هزینه های بسیار بالایی را در ازای نگهداری از آن بپردازید، مخصوصاً در صورت تصادف. درست مثل هر جای دیگر دنیا، برای محافظت از شما و کاهش هزینه های غیرقابل پیش بینی در صورت تصادف یا سرقت، با شرکت بیمه قرارداد حق بیمه پرداخت می شود و شرکت بیمه موافقت می کند خسارات احتمالی را پرداخت کند.

بیمه عمر

بیمه عمر شامل انواع بیمه های موقت و مدت دار است که طبق آن ریسک بدهی های مالی بیمه شده در طول مدت قرارداد به شرکت بیمه منتقل می شود، بدین ترتیب که به دلیل فوت در طول مدت قرارداد، کل مبلغ طی یک فقره چک به بازمانده بیمه شده داده می شود. بر اساس این بیمه، پس از پایان قرارداد بدون نیاز به سوابق پزشکی قابل تمدید و تبدیل به بیمه دائمی است. بیمه دائمی همچنین شامل موارد زیر است: Universal Life ،Whole Life و Term 100 بیشتر به عنوان بیمه عمر و پس انداز شناخته می شوند زیرا بخشی از حق بیمه پرداختی توسط شرکت بیمه سرمایه گذاری می شود و سود برای شخص جمع می شود و به روش های مختلف در دسترس است.

بیمه بیکاری

بیمه اشتغال (EI) برای کسانی که از کار بیکار شده اند و از طرفی به دنبال استخدام یا ارتقا مهارت های خود هستند حمایت می کند. از جمله مزایای این بیمه برای کسانیکه در شرایط خاص زندگی قرار می گیرند (بیماری ، بارداری ، مراقبت از کودک تازه متولد شده یا اینکه شخص به شدت بیمار یا آسیب دیده و غیره ) می توان نام برد. تنها کسانی می توانند از مزایای بیمه اشتغال استفاده کنند که در سال گذشته حق بیمه پرداخت کرده باشند و شرایط واجد شرایط و استحقاق آنرا داشته باشند.

بیمه از کار افتادگی

بیمه از کارافتادگی برای افرادی که شاغل هستند و مجبورند از نظر جسمی کار کنند ، همچنین در معرض از کارافتادگی قرار دارند و یا نگرانند که نتوانند کار فعلی خود را انجام دهند ، داشتن این بیمه برای دریافت مبلغ ماهانه در نتیجه حوادث شغلی بسیار توصیه می شود.

پس انداز تحصیلی

RESP یکی از حساب های پس انداز برای دانش آموزان و دانشجویان است. باز کردن این حساب کمک مالی خوبی برای تحصیل فرزندان در آینده است. افتتاح چنین حسابهایی از دوران کودکی و در ابتدای تحصیل و دبیرستان، همراه با مزایا و پاداش های دولت قابل برداشت است و همچنین می تواند به پرداخت شهریه کمک کند.

بیمه مسافرت

این نوع بیمه شامل بیمه های دانشجویی و ویزیتوری است. تمام کسانی که به عنوان ویزیتور یا دانشجو وارد کانادا می شوند و همچنین ویزای کار دارند یا منتظر دریافت کارت پزشکی هستند، توصیه می شود در این مدت بیمه مربوطه را تهیه کنید تا در صورت لزوم پوشش بیمه ای دریافت کنید. این بیمه ها بر اساس شرایط اضطراری است و تا سقف خریداری شده قابل اعمال است.

پس انداز معاف از مالیات

TFSA یکی از حسابهای پس انداز جهت معافیت مالیاتی است. همانطور که از نام حساب مشخص است، این حسابی است که می توانید از داشتن آن تا سقف مشخصی در سال بهره مند شوید در حالی که نیازی به پرداخت مالیات ندارید و همچنین در صورت لزوم می توانید با سود خاصی از حساب خود خارج شوید.سن واجد شرایط برای افتتاح این حساب 18 ساله است و تا 6 هزار دلار در سال 2020 است.

اهمیت شهروندی کانادا و بیمه

پوشش بیمه یکی از مهمترین خدمات مهاجر و غیر مهاجر است که قوانین خاص خود را در هر کشور دارد. در این میان کانادا یکی از کشورهایی است که خدمات بیمه در آن به بهترین وجه ارائه می شود و استفاده از بیمه رایگان مزیت مهمی برای شهروندان دائمی است. یکی از نکات مهمی که پس از دریافت اقامت کانادا باید به طور جدی دنبال شود، ارائه پوشش بیمه درمانی است که توسط چندین شرکت بیمه ارائه می شود. اگر بیمه نباشید ممکن است بار مالی سنگینی بر دوش فرد قرار گیرد.

شرکت های بیمه از دولت مجوز دارند و به منظور ارائه خدمات بیمه ای بهتر و آرامش خاطر، بهتر است افراد قبل از ورود به کانادا خود را با بیمه مناسب پوشش دهند تا به محض ورود بتوانند از خدمات بیمه بهره مند شوند.

برخی از قوانین بیمه کانادا ممکن است طی سالهای گذشته تغییراتی در نحوه اجرای و انعقاد قرارداد داشته باشند. استفاده از انواع بیمه های موجود در کانادا با قراردادهای بلند مدت و کوتاه مدت تنظیم می شود. برخی از خدمات بیمه در برخی از مناطق کانادا به صورت رایگان ارائه می شود، اما در برخی مناطق برخی از هزینه ها باید تأمین شود. برای انواع مراقبت های تخصصی بیمه درمانی خصوصی وجود دارد. برای عقد قرارداد بیمه در کانادا بهتر است با شرکت های معتبر قرارداد منعقد کنید. شرکتهای مختلف بیمه در کانادا اخبار و شرایط مهم بیمه را بصورت آنلاین به بیمه گران ارائه می دهند.

برای اشتراک گذاری در صفحات زیر کلیک کنید.

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram