مسکن در کانادا

انواع مسکن در کانادا

خانه های شهری

خانه های شهری دو نوع هستند:

  • کاندو
  • فری هولد

کاندومینیوم (condominium) یک ساختمان آپارتمانی است که در آن هر آپارتمان به طور جداگانه متعلق به ساکنین آن است، اما همچنین دارای مناطق مشترک می باشد. شما صاحب فضای داخلی هستید و مناطق خارجی و مشترک آن متعلق به شرکت های کاندومینیوم هستند.

فری هولد (Freehold) همچنین به عنوان یک ردیف خانه های متصل به هم هستند که شما مالک زمین و خانه هستید، و هیچ فضایی به طور مشترک توسط شما با مالکان خانه های مجاور مدیریت و یا نگهداری نمی شود. همچنین شما فقط مسئول تعمیر و نگهداری اموال و ملک خود و مالیات مربوط به آن هستید.

دوبلکس

ساختمانی تقسیم شده به دو خانه مجزا با ورودی های مستقل که هر دو در کنار هم قرار دارند (در انگلستان Semi-detached نامیده می شود) یا یکی در طبقه پایین و دیگری در طبقه بالا.

بانگالو

اگرچه کلبه ها فقط یک طبقه دارند، اما دارای زیرزمین نیز هستند که بخشی از آنها به عنوان اتاق تفریح خانوادگی استفاده می شود. در ویلاهای دو طبقه، طبقه همکف کمی بالاتر از سطح زمین است به طوری که پنجره های بالاتر از سطح زمین در زیرزمین دیده می شود.

خرید خانه مسکونی برای خارجی ها

به طور کلی خرید خانه، آپارتمان یا زمین برای خارجی ها امکان پذیر است. خارجی ها می توانند در بیشتر مناطق کانادا املاک و مستغلات را خریداری و یا بفروشند. با توجه به اینکه خرید املاک غیر منقول یک امر حقوقی است، لازم است هر شخص قبل از انجام این کار با مشاور و وکیل مسکن مشورت کند تا با شرایط لازم آشنا شود.

برای خرید خانه چه اطلاعات مهمی نیاز است؟

نکات مهم برای تازه واردان و خریداران خانه اول در کانادا

تأییدیه اولیه وام مسکن

یافتن خانه ای به انتخاب خود هیجان انگیز است، اما قبل از هر چیز مطمئن شوید که پول کافی برای خرید دارید. بهتر است برای این کار با یک کارگزار رهن تماس بگیرید. اگر شما ... در این زمینه کسی را نمی شناسید، می توانید از مشاور املاک خود بخواهید که شما را در این زمینه به شما معرفی کند. دریافت این پیش پرداخت بسیار کوتاه مدت است و به شما اطلاع داده می شود که بانک یا مؤسسه های مالی چه مقدار مایل است به شما وام دهد. انجام این کار قبل از شروع خرید خانه بسیار مفید خواهد بود، زیرا دانستن اینکه چقدر توانایی مالی دارید باعث نمی شود به دنبال خانه های گرانتر از سطح توانایی خود باشید.

هزینه های پیش بینی نشده

هنگام خرید خانه هزینه های زیادی را متحمل خواهید شد، بنابراین بهتر است از قبل برای این هزینه ها آماده شوید. مهمترین هزینه پیش پرداخت شما خواهد بود. برای اینکه ... را به یک معامله مسکونی تبدیل کنید ، برای پرداخت پیش پرداخت حداقل 10٪ از قیمت خرید نیاز دارید. بسته به ملکی که قصد دارید خریداری کنید، در برخی موارد ، پیش پرداخت ممکن است بیشتر از آن باشد. سایر هزینه های مرتبط شامل هزینه های حقوقی خرید ملک (حق الوکاله)، هزینه بازرسی از منزل توسط بازرس متخصص، بیمه خانه، بیمه رهن، هزینه مبلمان، ودیعه خدمات عمومی (قبوض برق، گاز و آب) و همچنین هزینه مبلمان لوازم خانگی بهتر است ابتدا این هزینه ها را بررسی کنید و سعی کنید بخشی از بودجه خود را به چنین هزینه هایی اختصاص دهید.

درک نیازهای اساسی

قبل از شروع جستجوی خود، بهتر است لیستی از آنچه برای خانه آینده خود نیاز دارید و آنچه در حالت ایده آل دوست دارید، تهیه کنید. به عنوان مثال، خانه باید ... در مرکز شهر با 3 اتاق خواب و حداقل 2 حمام باشد. پس از دانستن نیاز خود، می توانید در خانه جدید خود به دنبال مواردی مانند کف چوبی، پاسیو و موارد مشابه بروید.

پیشنهاد خرید ملک

هنگامی که خانه مورد نظر خود را پیدا کردید، قدم بعدی داشتن یک خانه است. در این مرحله، مشاور املاک شما پیشنهاد خرید ... را تهیه می کند که به توافق نامه خرید و فروش معروف است و در مورد شرایط مذاکره می کند خرید از طرف شما با فروشنده ملک.به همراه مشاور خود می توانید خانه های فروخته شده در همسایگی خانه مورد نظر خود را در چند ماه گذشته بررسی کنید تا قیمت خرید مناسبی پیدا کرده و به فروشنده پیشنهاد دهید. در این توافق نامه، برای محافظت از منافع شما ، مواردی مانند بازرسی در منزل قبل از فروش ذکر خواهد شد. بعد از انجام تمام این مراحل، نوبت به لذت بردن از خانه جدید می رسد. به یاد داشته باشید که همه کارها نباید از ابتدا انجام شود. برای لذت بردن از تجربه وقت بگذارید.

مشاوره املاک و مستغلات

مشاوران املاک به شما کمک می کنند خانه مناسب خود را پیدا کنید. آنها سعی می کنند خانه مورد نظر شما را سریعتر پیدا کنند و همچنین ... منافع شما را در این راه مورد توجه قرار می دهند. هنگام انتخاب یک بنگاه املاک و مستغلات، مطمئن شوید که یکی از بهترین گزینه ها را برای شما انتخاب می کند. در هر مرحله از خرید می توانید سوالات خود را بپرسید و هرگز نباید احساس کنید که عجولانه و تحت فشار تصمیم گرفته اید. به خاطر داشته باشید آنچه مهم است این است، که خانه ای متناسب با شرایط خود بخرید.

سوالات مسکن

سوالات متداول درباره خرید مسکن در کانادا

قبل از تحویل آپارتمان (ملک) و انتقال سند، باید وکیل مسکن خود را تعیین و معرفی کنید.

خیر. در زمان عقد قرارداد، حضور مشاور املاک شما کافی است. با این حال، توصیه می کنیم حتماً قبل از نهایی کردن قرارداد، یک نسخه از آن را برای مشاوره حقوقی در اختیار وکیل خود قرار دهید و پس از اطمینان از کلیه بندهای قرارداد و شرایطی که در آن شرح داده شده، نسبت به نهایی شدن قرارداد اقدام کنید. پس از امضای قرارداد، 10 روز فرصت دارید آن را لغو و خاتمه دهید.

بله. قیمت آپارتمان بر اساس فوت مربع (نه متر مربع) محاسبه می شود. آپارتمانها در مناطق خوب تورنتو از 300 تا 700 دلار برای هر فوت مربع متغیر هستند. تقریباً به طور متوسط ​​هر 10 فوت مربع یک متر مربع است.

پیش پرداخت مورد نیاز برای پیش خرید به پروژه، مکان و وضعیت بازار بستگی دارد. به طور معمول، کسانی که در کانادا اقامت یا تابعیت دارند می توانند آپارتمان را با قیمت 5 تا 25 درصد از قیمت کل آپارتمان پیش خرید کنند. غیر کانادایی ها باید حداقل 35٪ از قیمت کل را پرداخت کنند.

قیمت آپارتمان به موقعیت مکانی، مجاورت با مرکز شهر، نزدیکی به مترو، عمر ساختمان، شارژ ماهانه، امکانات آپارتمان و همچنین اندازه آپارتمان بستگی دارد. قیمت متوسط ​​یک آپارتمان دو خواب با متراژ 70-80 متر از 300،000 دلار به بالا در مرکز شهر است.

خیر. غیر کانادایی ها همچنین می توانند یک آپارتمان با مالکیت 100٪ خریداری یا پیش خرید کنند.

خیر، پیش پرداخت ها معمولاً به صورت اقساطی در مدت زمان 6 ماه تا یک سال انجام می شود.

بیشتر افرادی که یک آپارتمان را پیش خرید می کنند، آن را به عنوان یک سرمایه گذاری تلقی می کنند و انتظار دارند که پس از تحویل آپارتمان و فروش مجدد آن سود قابل توجهی ببرند.

بنابراین اولین ملاکی که همه باید در نظر بگیرند این است که پس از تحویل آپارتمان ، در کمترین زمان و با بالاترین سود ممکن بتوانند آن را مجدداً بفروشند.

عوامل زیادی در فروش سریع آپارتمان های جدید وجود دارد. مهمترین آنها محل و موقعیت آپارتمان است. اینکه در نزدیکی خیابانهای اصلی شهر مانند خیابان یانگ ، نزدیک مترو ، نزدیک دانشگاه ریرسون و تورنتو واقع شده باشد ، قطعاً یک ویژگی برتر برای آن آپارتمان است.

آپارتمان های مشرف به برج تورنتو نیز طرفداران خاص خود را دارند. طبقات پایین به دلیل دید کم یا کم در معرض آفتاب کمتر دیده می شوند.

نور خورشید به ویژه در زمستان از اهمیت ویژه ای در آب و هوای تورنتو برخوردار است. آپارتمان در شمال ممکن است بعداً به دلیل کمبود آفتاب به فروش برسد و آنهایی که در شرق یا غرب هستند معمولاً با قیمت مناسب و زمان کمتری به دلیل نور مناسب ، آفتاب صبح و بعد از ظهر و دید باز به فروش می رسند.

اگر بلافاصله پس از تحویل مسکن قصد سرمایه گذاری و فروش دارید ، سوئیت های خیلی بزرگ یا خیلی کوچک خریداری نکنید. آپارتمان های دو خواب در حدود 70 تا 80 متر مربع (700-800 فوت مربع) بیشتر به اجاره و فروش علاقه مند هستند.

در پیش فروش آپارتمان ها ، گاهی پارکینگ و انباری به طور جداگانه فروخته می شوند. پارکینگ بین 25000 تا 45000 دلار قیمت دارد و انبارها از 3500 تا 5500 دلار است. حتی الامکان از خرید آپارتمان بدون پارکینگ و انبار خودداری کنید.

گاهی اوقات یک تبعه خارجی خانه ای را خریداری می کند، چند ماه از سال را در آن می ماند و در نهایت آن را اجاره می دهد.

توجه:

قوانین خاص مالیاتی در چنین شرایطی اعمال می شود و اظهارنامه مالیاتی کانادا باید توسط شهروند پر شود. در حقیقت، اگر پرداخت مالیات به درستی تنظیم نشده باشد، موجر باید هر ماه 15٪ از درآمد ناخالص را به اداره مالیات پرداخت کند تا اظهارنامه مالیات مسترد شود. با این وجود می توان از کاهش شدید اجاره ها جلوگیری کرد، به ویژه هنگامی که افرادی که در کانادا زندگی می کنند در پایان سال از طرف بازماندگان اتباع خارجی مالیات پرداخت می کنند. در این صورت حتما با حسابدار مشورت کنید.

سازندگان و فروشندگان آپارتمان ها باید قبل از شروع پروژه به عضویت Tarian درآیند. طاریان تنها سازمان غیرانتفاعی است که بر اجرای و کیفیت پروژه های مسکونی نظارت دارد. برای عضویت در Tarian، توسعه دهندگان پروژه باید توان مالی، تخصص و تجربه لازم را برای اجرای به موقع و با کیفیت پروژه ها فراهم و اثبات نمایند.

  • حق الزحمه وكیل.
  • کمیسیون مشاوران املاک و مستغلات املاک و فروشندگان (این مبلغ توسط فروشنده و نه خریدار پرداخت می شود.)
  • مالیات مربوطه (توضیح داده شده در بخش مالیات).
  • هزینه واگذاری

این مبلغ بین 3500 تا 5،500 دلار است. مبلغ دقیق در قرارداد قید شده است. بسته به توافق، این مبلغ یا توسط فروشنده و یا توسط خریدار پرداخت می شود.

بله. بر اساس قانون حمایت از حقوق مصرف کننده، فسخ قرارداد به شرط آنکه ظرف ده روز پس از امضای قرارداد فسخ شود، امکان پذیر است و می توانید انصراف خود را شخصاً ارسال کنید. همچنین می توانید با ارسال فکس با  مشخصات کامل و آپارتمان خریداری شده، قرارداد را لغو کنید. اطمینان حاصل کنید که فکس  و رسید آن به دفتر فروش رسیده است. حتماً تأیید فکس را در پرونده خود نگه دارید. 

پس از فروش بیش از 55 تا 75 درصد مجموعه ها، بانکها و مؤسسات مالی بودجه لازم پروژه را تأمین می کنند.

پیش پرداخت در کانادا به فروشندگان مسکن پرداخت نمی شود و این مبالغ به وکالت فروشنده به صورت اعتباری و در یک حساب بانکی معتبر واریز می شود. سازندگان آپارتمان حق برداشت و استفاده از این بودجه را برای ساخت پروژه ندارند. پس از اتمام پروژه و تحویل قانونی آن به وکیل، پول پیش پرداخت از حساب سپرده وکیل و پس از طی مراحل قانونی و هماهنگی وکیل خریدار کسر و به صاحبان پروژه پرداخت می شود.

برای دوستان و آشنایان به اشتراک بگذارید!

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram